Öğrenciye odaklı çalışmamız, öğrencinin rahat ve konsantre olabileceği ev ortamında, Skype üzerinden dört seanslık birebir görüşme şeklinde yapılmaktadır. Öğrenci velisi de basında ve sonunda çalışmaya katılmaktadır. Sadece öğrenci velisi ile yapılan ön görüşme ardından öğrenci ile her biri 1.5-2 saat süren üç (gerektiğinde dört) seanslık görüşme yapılmaktadır. Öğrencinin ihtiyacına uygun olarak internet üzerinden uluslararsı kişilik/kariyer testleri uygulanmakta, 1.5-2 saat süren son seansta, görüşme ve testler sonucundaki bulgular/öneriler öğrenci ve velisi ile birlikte paylaşılmaktadır. Öğrencinin yapısına göre çalışma süresi, metodlar, sorular değişmektedir.

Okullar için yapılan projelerde, çalışma sonucunda öğrencinin yetenek ve mesleki eğilimlerinin analizi, öğrenciyi sınava en iyi hazırlama yöntemi, öğrenci ve ailesi ile birlikte okulun Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ile de paylaşılmaktadır. Okul projeleri ile amacımız, çalışma sonucunu okul sistemlerine entegre ederek, öğrenciye, veliye ve okula yararlı olmasını sağlamaktır.

Çalışmamız 15 yaş ve üstü öğrenciler için dizayn edilmiştir ve yeni meslek arayışında olan profesyoneller için de çok başarılı sonuçlar vermektedir.